Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayern/ Pse u tërbua Mane, zbulohen fjalët që i tha Sane

Një kushëri i Sadio Mane, ka zbuluar shkakun e nervozizmit të tij ndaj Leroy Sane gjatë dhe pas ndeshjes Manchester City-Bayern Munchen (3-0).

Dy sulmuesit e kampionëve të Gjermanisë, debatuan mes tyre gjatë minutave të fundit. Më pas plasi grushti në dhomat e zhveshjes. Senegalezi goditi lojtarin e kombëtares gjermane.

Lojtarët e tjerë dhe stafi teknik ndërhynë për t’i ndarë. “Shkër**atë e zezë”, iu drejtua Sane lojtarit afrikan, fjalë të cilat ky i fundit i përjetoi shumë keq.

Lexo edhe:

Gjithsesi, mes dy lojtarëve të Bayernit është rikthyer paqja. Sane ka kërkuar ndjesë për fjalët e tij, ndërkohë që edhe Mane ka bërë të njëjtin veprim, duke kërkuar falje përpara gjithë skuadrës.

Edhe pse u diskutua ideja e përjashtimit të Mane, drejtuesit e Bayernit vlerësuan faktin që dy futbollistët u sqaruan me njëri-tjetrin dhe do të mjaftohen me një gjobë.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...