Bundesliga

Bayern shpërdoron avantazhin e dyfishtë, pëson humbjen e dytë sezonale

Bayerni i Mynihut pëson humbjen e dytë në kampionat, këtë herë në transfertën ndaj Borussia Monchengladbach dhe për më tepër me përmbysje 3-2, pasi kishin kaluar në avantazh të dy golave.

Robert Lewandowski zhbllokoi sfidën me ekzekutimin e saktë të një penalltie, ndërsa në minutën e 26’ ishte mesfushori Leon Goretzka që shënoi edhe golin e dytë për bavarezët, duke krijuar idenë e një fitoreje të lehtë.

Megjithatë vendasit nuk u dorëzuan dhe arritën të shënojnë dy herë brenda pjesës së parë, në të dy rastet me anë të mesfushorit Jonas Hoffman, i cili u shërbye nga sulmuesi Lars Stindl.

Në fillim të pjesës së dytë ishte Neuhaus që shënoi golin e tretë për Borussia Monchengladbach, duke kompletuar një përmbysje të çmendur, ndërsa me këtë fitore, vendasit ngjiten në vendin e 7 me 24 pikë, 9 më pak se Bayerni kryesues.

Nga ana tjetër bavarezët rrezikojnë të dorëzojnë të paktën përkohësisht kreun, pasi nëse Leipzig do të fitojë nesër në përballjen me Borussia Dortmund atëherë mund të parakalojë kampionët në fuqi të GJermanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency