Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bayerni ‘bezdis’ Manchester United në garën për talentin anglez

Bayerni 'bezdis' Manchester United
Bayerni 'bezdis' Manchester United

Manchester United është duke provuar prej ditësh që të transferojë në “Old Trafford” fantazistin anglez të Chelsea-t, Mason Mount, por nuk ia ka dalë të bindë klubin londinez, ndonëse oferta ka shkuar deri në 60 milionë euro.

Së fundi për të bezdisur “djajtë e kuq” kanë menduar gjigantët gjermanë të Bayernit të Mynihut, që kanë kontaktuar drejtuesit e Chelsea-t për të marrë informacione mbi vlerën e kartonit të Mount.

Mediat angleze bëjnë me dije se bavarezët janë treguar të gatshëm të ofrojnë deri në 75 milionë euro, për të transferuar talentin 24-vjeçar anglez në “Allianz Stadium”.

Lexo edhe:

Mount është rritur te Chelsea dhe ka qenë titullar i padiskutueshëm në tre sezonet e fundit, megjithatë refuzimi për të rinovuar kontratën me blutë e Londrës, ka detyruar këta të fundit ta nxjerrin në shitje për të mos e humbur me parametra zero një vit më vonë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...