Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni bind kapitenin anglez, tani duhet akordi me bardhezinjtë

Kieran Trippier pritet të jetë anglezi i radhës që do të zbarkojë te Bayern Munich. Kampionët e Gjermanisë kanë arritur marrëveshjen me kapitenin e Newcastle, por nuk ka akoma një marrëveshje me klubin anglez.

Nordi Mukiele mbetet zgjedhja e parë për krahun e djathtë të prapavijës dhe drejtuesit e Bayernit vazhdojnë bisedimet me homologët e PSG-së. Nga ana tjetër, bavarezët kanë gjetur akordin me Trippier.

Lexoni edhe:

33-vjeçari ka dhënë miratimin e tij për t’u bashkuar me Harry Kane dhe Eric Dier tek ekipi i Thomas Tuchel, por Newcastle po refuzon të privohet nga shërbimet e kapitenit.

Gjithsesi, Bayerni vazhdon bisedimet në të dy krahët: me PSG-në dhe Neëcastle, ndërkohë që trajneri Tuchel pret që nën urdhrat e tij të vihet sa më shpejt një anësor i djathtë.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...