Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni dominon Freiburgun, dëfren tifozët në “Allianz Arena”

Bayerni i Mynihut mori një fitore pa shumë mundim në “Allianz Arena” përballë Freiburgut, që pësoi dy gola në fillim të pjesës së parë, pa mundur më pas ta rrezikojë ekipin kampion në fuqi të Bundesligës.

3-0 përfundoi kjo sfidë, e “arkivuar” praktikisht që në fraksionin hapës, falë golave të Coman dhe Sane.

Sulmuesi francez e befasoi portierin Atubolu me një harkim që përfundoi direkt në rrjetë në minutën e 12-të.

Në të 25-tën erdhi edhe goli i dytë, që mban firmën e sulmuesi i kombëtares gjermane, pas pasimit të marrë Harry Kane.

Lexo edhe:

Në fundin e pjesës së parë, Sane realizoi golin e dytë personal, por në pozicion jashtë loje.

Dominimi i Bayernit vijoi edhe gjatë pjesë, ku nuk munguan rastet për shënim, si ai minutës së 83-të, kur shtylla i erdhi në ndihmë Freiburgut, derisa erdhi goli i tretë i shënuar nga Coman, që sigloi dygolësh.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...