Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni gati ta blejë Cancelon, por jo me çmimin e parashikuar në marrëveshje

Joao Cancelo e ka humbur statusin e titullarit te Bayerni (pikërisht për këtë arsye u largua nga Manchestet City), për shkak të zgjedhjes së Nagelsmann për të luajtur me tre qendërmbrojtës dhe dy anësorë (preferon Coman), por trajneri i gjigantëve të Gjermanisë nuk ka humbur asnjë grimë besimi që krijoi që në fillim te portugezi.

Në fakt, “Sky Sports Germany” tregon se synimi i Bayernit vazhdon të jetë blerja e kartonit të lojtarit, por jo me klauzolën e parashikuar.

Lexo edhe:

Një opsion blerjeje për 70 milionë euro ishte përfshirë në marrëveshjen e huazimit mes dy klubeve deri në fund të sezonit.

Kështu që Hasan Salihamidzic, drejtori sportiv i klubit bavarez, do të duhet të ulet dhe të negociojë.

Cancelo gjithashtu pajtohet me idenë për të qëndruar, por vendimi përfundimtar do të marrë kohë.

Barcelona, ​​e cila është në kërkim të një mbrojtësi të djathtë, ka nisur të interesohet për situatën e Cancelos.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...