Bundesliga

Bayerni, gati t’i rinovojë kontratën Lewandowskit, por me një kusht

Kontrata e Robert Lewandowskit me Bayernin e Mynihut përfundon në verën e vitit 2023. Në zyrat e klubit bavarez kanë nisur të diskutojnë për të ardhmen e sulmuesit polak, që edhe është 33-vjeç, vijon të tregojë një rendiment të lartë. Ai është një makineri golash dhe për rendimentin e lartë dhe trofetë të ka mundur të fitojë me kampionët e Gjermanisë, fitoi për të dytin vit radhazi çmimin “FIFA The Best” për vitin 2021.

Sipas “Bild”, klubi i Bayernit po mendon dy opsione: rinovimin e kontratës dhe shitjen e Lewandowskit në verë, pra që të mos largohet në verën e vitit 2023 me parametër zero. Por, nëse do të rinovojë kontratën, Lewandowski duhet të pranojë ulje page, në të kundër duhet të kërkojë një skuadër të re verën e ardhshme, sigurisht duke plotësuar edhe kërkesat ekonomike të Bayernit.

Pavarësisht rendimentit të lartë të Lewandowskit, kampionët e Gjermanisë nuk duan të shpenzojnë shuma të mëdha për një lojtar të madh në moshë. Nëse Lewa nuk pranon ulje, Bayerni do të hedhë sytë nga merkato për të blerë një sulmues të ri të kalibrit të Haalandit. Një pjesë e mirë e parave që do të shpenzoheshin në një skenar të tillë do të siguroheshin nga shitja e Lewandowskit dhe si kursim të pagës së lartë të polakut.

Gazeta gjermane “Bild” shton se sulmuesi është “shumë i qetë” dhe se do të ulet për të vlerësuar të gjitha opsionet që ka në tavolinë.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency