Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni humbet një tjetër titullar, Tuchel: Rikthehet pas dy javësh

Thomas Tuchel ka humbur shërbimet e një titullari për shkak dëmtimi. Dayot Upamecano ka pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e djathtë.

Vetë trajneri i Bayern Munchen, në konferencën për shtypin përpara ndeshjes ndaj Hertha Berlin, tregoi se kur do të rikthehet francezi.

Upa pësoi një tërheqje të enjten dhe do të qëndrojë jashtë fushave për rreth dy javë”, deklaroi Tuchel.

Qendërmbrojtësi i bashkohet dyshes Choupo-Moting dhe Davies në infermierinë e kampionëve të Gjermanisë.

Lexo edhe:

Ndërkohë, trajneri i bavarezëve theksoi se Coman dhe Goretzka do të rikuperohen për takimin e fundjavës.

Bayern Munchen-Hertha Berlin do të nisë prej orës 15:30 të së dielës, sfidë që do të transmetohet në SuperSport 1.

Bundesliga kryesohet nga Borussia Dortmund. Verdhezinjtë numërojnë 60 pikë pas javës së 29-të, një më shumë se Bayerni.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...