Kupa e Gjermanise

Bayerni kap finalen e Kupës, vendos dyshja Perisic-Lewandowski!

Do të diskutohet mes Bayer Leverkusen dhe Bayern Munich, finalja e madhe e 4 korrikut në Kupën e Gjermanisë që do të zhvillohet në stadiumin Olympiastadion të Berlinit. Bayern Munich arriti të eliminonte Eintracht Frankfurt në gjysmëfinalen e dytë të këtij kompeticioni pasi në Alianz Arena triumfoi me rezultatin minimal 2-1 një ndeshje të dominuar nga bavarezët. Kjo ishte edhe si një hakmarrje e vogël ndaj Frankfurtit për humbjen që i shkaktoi në finalen e DFB Pokal, 2 vite më parë.

Në minutën e 14-të Ivan Perisic u gjend i lirë brenda zone dhe me një goditje të saktë me kokë, mposhti Kevin Trapp dhe i dha epërsinë Bayernit. Gjithsesi Frankfurt nuk u dorëzua dhe në pjesën e dytë në minutën e 69-të Da Costa vetëm 3 minuta pasi kishte hyrë në fushë realizoi golin e barazimit. Por baraspesha nuk zgjati shumë pasi në të 74-ën skenën e mori Robert Lewandowski që i shërbyer nga Kimmich shënoi golin që kualifikoi Bayernin në finale, një gol që fillimisht u anulua për një pozicion jashtë loje të Davis por që u akordua më pas me ndërhyrjen e sistemit VAR.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency