Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bayerni kthen sërish sytë nga Italia, gati 40 milionë euro për talentin 19-vjeçar

Giorgio Scalvini është talenti më i ri i futbollit italian, i cili për të dytin sezon radhazi po tërheq vëmendjen me paraqitjet e tij vazhdimisht në rritje, me klubin e Atalantës.

I rritur pikërisht te bergamaskët, Scalvini luan si qendërmbrojtës dhe përshtatet si në qendër ashtu edhe në krah të mbrojtjes me tre që aplikon Gasperini, teksa ka në favor edhe moshën, pasi më 11 dhjetor do të festojë ditëlindjen e 19.

Interi është klubi që e mban prej muajsh nën vëzhgim talentin, i cili numëron tre ndeshje edhe me Italinë e Mancinit, ndërsa së fundi në garë është futur edhe Bayerni i Mynihut.

Sipas mediave gjermane, gjigantët bavarezë janë gati të kënaqin Atalantën me një ofertë prej 30 milionë eurosh, që mund të shkojë deri në 40 bashkë me bonuset, në mënyrë që të marrin në Bundesligë mbrojtësin e të tashmes dhe të ardhmes në futbollin italian.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....