Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni ‘luan tenis’ me Schalken dhe prek titullin e 11 kampion

Bayerni 'luan tenis' me Schalken
Bayerni 'luan tenis' me Schalken

Bayerni i Mynihut vë një dorë mbi titullin kampion të 11 radhazi ,teksa triumfoi me rezultatin e tenistik 6-0 ndaj Schalke 04 dhe shkoi përkohësisht në kuotën e 68 pikëve.

Bavarezët e nisën vrullshëm dhe shënuan golin e avantazhit me anë të Thomas Muller në minutën e 21-të, ndërsa në të 29-ën ishte Kimmich që shënoi edhe golin e dytë me penallti.

Në pjesën e dytë shënuan dy herë Gnabry, një herë tel dhe një herë Mazraoui, duke vulosur suksesin bindës të bavarezëve që shkojnë përkohësisht 4 pikë larg Dortmundit, kur kanë mbetur edhe dy javë nga fundi.

Lexo edhe:

Unioni i Berlinit fitoi përballjen direkte për zonën Champions ndaj Freiburgut, me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në vendin e katërt, ndërsa Wolfsburg mposhti 2-1 Hoffenhaimin 2-1 dhe parakaloi Leverkusenin.

Sa i përket zonës së mbijetesës, Bochum triumfoi 3-2 ndaj Augsburgut dhe doli përkohësisht nga zona e ftohtë, duke lënë pas vetes Schalken, Stuttgartin dhe Herthën e Berlinit.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...