Kupa e Gjermanise

Bayerni luan ‘tenis’ ndaj Leverkusenit, siguron finalen

Bayerni i Mynihut është finalistja e parë e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët fituan 6-2 ndaj Bayer Leverkusen në transfertë ,duke prerë biletën e tyre për në Berlin ku do të kërkojnë trofeun e dytë sezonal, pas triumfit në Bundesligë.

Ndeshja në shtëpinë e ‘Aspirinave’ zgjati vetëm 9 minuta, pasi Bajern e pa veten menjëherë në epërsi të dy golave, pas finalizimeve të Javi Martinezit dhe Leëandoëskit. Bendner rihapi takimin në minutën e 16-të pas një rrëmuje totale në zonën e bavarezëve.

Gjithsesi Bayern nuk e vuri asnjëherë në diskutim kualifikimin pasi në të 52-tën ishte Muller që përfitoi nga një pasim i Alcantarës për të realizuar të tretin, ndërsa pak çaste më pas, spanjolli mendoi të shënonte dhe vetë, duke mposhtur për herë të 4-t vendasit.

Gjithsesi spektakli nuk mbaroi këtu, pasi Thomas Muller shënoi edhe një dopietë, duke e çuar në 3 numrin e golave të tij në këtë mbrëmje, ndërsa Bailey shënoi golin e dytë për Leverkusenin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency