Bundesliga

Bayerni me “marsh të pestë”, shkatërron Eintrachtin në Frankfurt

Bayern Munchen nuk ndalet në javën e parë të Bundesligës. Kampionët në fuqi e kanë mbyllur në avantazh të pesëfishtë pjesën e parë në transfertën ndaj Eintracht Frankfurt.

 

Pas golave të Kimmich, Pavard dhe Sadio Mane (i pari në Bundesliga për yllin afrikan) në gjysmëorëshin e parë, erdhën edhe rrjetat e Jamal Musiala (35’) dhe Serge Gnabry (42’).

 

Thomas Muller ishte autori i dy asisteve në dy golat e fundit të ekipit të Nagelsmann, që e ka nisur me marsh të pestë sezonin e ri në Gjermani.

LEXO EDHE: VIDEO/ Dy gola për 10 minuta, Bayerni i papërballueshëm në Gjermani

LEXO EDHE: VIDEO/ Muller nuk shënon me portën bosh! Mane gjen golin e parë në Bundesliga

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency