Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni ndryshon objektiv, Tuchel kërkon kapitenin e skuadrës angleze

Kieran Trippier është objektivi i radhës për Bayern Munich në merkaton e janarit. Kampionët e Gjermanisë po kërkojnë për një mbrojtës të djathtë.

Nordi Mukiele ishte një ndër të preferuarit, por bavarezët po hasin vështirësi për të siguruar shërbimet e 26-vjeçarit të PSG-së.

Dhe fokusi i drejtuesve të Bayernit është kthyer nga Trippier, kapiteni i Newcastle në Premier League. Të cilin e kërkon me ngulm trajneri Thomas Tuchel.

Lexoni edhe:

33-vjeçari i korsisë së djathtë ka një përvojë të madhe. Trippier numëron 46 ndeshje me kombëtaren angleze, ndërkohë që transferimi në Bundesliga do e bashkonte me Kane dhe Dier.

Lojtarë me të cilët ka luajtur te Tottenhemi. Gjithsesi, trajneri Eddie Howe e vlerëson shumë dhe dëshiron ta ketë në skuadrën e tij deri në fundin e sezonit.

Por, gjithçka do të varet nga oferta e drejtuesve të Bayernit, pavarësisht se duket e vështirë që “Qymyrxhinjtë” anglezë të privohen nga kapiteni i tyre.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...