Bundesliga

Bayerni në kryeqytet për ta çuar sërish në +4 diferencën ndaj Dortmundit!

E diela është dita e Bayern Munich. Java e 26-të e Bundesligës vijon me 2 sfida të tjera shumë interesante ku spikat padiskutim takimi mes Union Berlin dhe Bayern Munich. Në orën 18:00 në kryeqytetin e Gjermanisë modestët e Union Berlin do të presin kampionët në fuqi në një ndeshje historike që skuadra berlineze do të dëshironte me çdo kusht ta luante me tifozë. Fitorja e Dortmundit në derbin e Ruhrit e 5-ta radhazi për verdhezinjtë në Bundesliga ka rritur presionin ndaj Bayernit kryesues me skuadrën e Flick që do të bëjë çmos për të fituar sot dhe për ta çuar sërish në 4 pikë avantazhin ndaj ndjekëses më të afërt me luftën për titull që mesa duket do të jetë një garë dyshe mes Bayernit dhe Dortmundit deri në fund, pasi Leipzig ka mbetur prapa.

Union Berlin për momentin është në pozita komode teksa ka grumbulluar 30 pikë në 25 javë dhe nuk e rrezikon aspak mbijetesën, prandaj presioni në këtë duel do të jetë mbi bavarezët që nuk do të kenë në dispozicion Coutinhon, Sule dhe Tolisso. Dita do të nisë me duelin e orës 15:30 atë mes Koln dhe Mainz. Një sfidë ku vendasit nëse arrinë ta fitojnë do të hyjnë në garë për një vend në Europa League sezonin e ardhshëm. Të dyja këto takime do të keni mundësi t’i ndiqni në Supersport nëpërmjet kanalit Eurosport 2.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency