Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni nis merkaton, firmos për 4 vite me një austriak

Bayerni ka prezantuar mëngjesin e kësaj të enjteje Konrad Laimer. 26-vjeçari ka nënshkruar një kontratë katër vjeçare. Laimer transferohet si një lojtar i lirë tek kampionët e Gjermanisë pas një aventure 6-vjeçare tek Leipzig.

Lexo edhe:

Vetë mesfushori është shprehur entuziast për këtë aventurë të re, duke e konsideruar si një ëndërr që bëhet realitet për të. Klubi bavarez ka zyrtarizuar nënshkrimin e kontratës me Laimer, duke nisur kështu zyrtarisht merkaton.

https://twitter.com/FCBayernEN/status/1667081274731687937?s=20

Laimer do të jetë një vlerë e shtuar në mesfushë për Bayernin, që në këtë merkato pritet që të bëjë shumë ndryshime, pasi nis një epokë e re me trajnerin Thomas Tuchel. Bavarezët arritën që ta mbyllin vitin me fitimin e titullit kampion, pasi Dortmund u dorëzua në javën e fundit, duke i dhuruar Bayern të 11 trofe radhazi të Bundesligës gjermane.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...