Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni nuk i ndahet “1-1”-shit, tri ndeshje radhazi me të njëjtin rezultat

Bayerni nuk i ndahet "1-1"-shit
Bayerni nuk i ndahet "1-1"-shit

Tri ndeshje në harkun e 7 ditëve, të trija të përfunduara në barazim 1-1. Është kjo nisja e vitit për Bayernin e Mynihut që nuk e ka gjetur ende fitoren e parë për vitin 2023, teksa mbrëmje ne sotme nuk shkoi dot përtej barazimit ndaj Eintracht Frankfurt në “Allianz Arena”.

Sfida ishte e balancuar dhe shumë e luftuar, teksa skuadra e Nagelsman ishte e para që kaloi në avantazh në minutën e 34-t, kur pas një aksioni të bukur, Muller gjeti Sane në zonë dhe sulmuesi nuk fali përballë portierit Trapp.

Megjithatë Eintracht Frankfurt nuk hoqi dorë për asnjë moment nga kërkimi i golit të barazimit, të cilin e gjeti në minutën e 69’ me anë të sulmuesit francez Kolo Muani, i cili shënoi për herë të 7 këtë sezon në Bundesligë.

Trajneri Nagelsmann bëri disa zëvendësime, në tentativë për të gjetur golin e fitores, megjithatë deri në fund rezultati mbeti i pandryshuar dhe të dy skuadrat ndanë nga një pikë.

Me barazimin e tretë radhazi, Bayern sheh t’i shkurtohet distance me ndjekëset, pasi tashmë Union Berlin ka vetëm një pikë më pak, ndërsa Leipzig dy më pak dhe janë gati t’i kërcënojnë fronin.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...