Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bayerni piketon Osimhen për sulmin, ofron një tjetër lojtar në këmbim

Bayerni piketon Osimhen për sulmin
Bayerni piketon Osimhen për sulmin

Bayern Munich ka si synim kryesor këtë merkato për të sjell në ambientet e saj, nigerianin e Napolit Viktor Osimhen. Këtë herë, drejtuesve bavarezë mendojnë për një shkëmbim kokë më kokë midis Sadio Mane dhe sulmuesit 24-vjeçar nigerian.

Osimhen këtë sezon ka shënuar 26 gola në 32 ndeshje me Napolin. Klubi italian ka fiksuar shifrën e 150 milionë eurove për çdo skuadër që dëshiron shërbimet e golashënuesit të Serie A. Në këtë rast klubi bavarez stepet sepse mendon që shifra në fjalë është e tepërt për ish-sulmuesin e Lille.

Lexo edhe:

Sadio Mane i cili erdhi me bujë të madhe, nuk ka zhvilluar sezonin e tij më të mirë. Paga e lartë për klubin, si dhe konflikti midis tij dhe Leroy Sane janë disa prej arsyeve që e shtyjnë klubin gjerman të largojë Mane nga Bavaria.

Megjithatë oferta e bavarezëve vështirë se josh De Laurentiis, pasi bosi napolitan kërkon para kesh dhe për më tepër, nuk dëshiron të afrojë në skuadër një futbollist si Mane, që ka pagë mjaft të lartë…

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...