Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Bayerni refuzon ofertën e Liverpoolit për mesfushorin holandez

Bayerni i Mynihut nuk dëshiron të heqë dorë nga shërbimet e Ryan Gravenberch. Klubi kampion gjerman, që e bleu lojtarin e lindur në vitin 2002 nga Ajaxi një vit më parë për 18.5 milionë euro plus bonuse, ka refuzuar një ofertë shumë të rëndësishme nga Liverpooli, pavarësisht se ish-i i Ajaxit gjeti pak hapësirë ​​sezonin e kaluar dhe qëndroi në stol edhe në dy ndeshjet e para të sezonit që sapo ka filluar.

Lexo edhe:

“Të kuqtë” kanë vënë në pjatë 48 milionë euro për të blerë mesfushorin, propozim i refuzuar nga Bayerni, i cili dëshiron ta mbajë futbollistin me çdo kusht.

Edhe pse Gravenberch, me pak hapësirë ​​në dispozicion, e ka bërë tashmë të qartë se dëshiron të largohet, klubi bavarez nuk ndryshon qëndrim.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...