Kupa e Gjermanise

Bayerni “shkurorëzon” Dortmundin, fiton klasiken e Kupës

Bayern Munich e mbyll në mënyrën më të mirë vitin 2017-të. Skuadra e Jup Heynckes fitoi 2-1 klasiken ndaj Borussias së Dortmundit dhe shkurorëzuar verdhezinjtë dhe duke u kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Gjermanisë. Kjo ishte një mini-hakmarrje e bavarezëve ndaj Dortmundit për atë eliminim që verdhezinjtë i bënë Bayernit në gjysëmfinalet e edicionit të kaluar të Kupës. Në Allianz Arena vendasit e nisën me marshin e 5-të sfidën. Pas traversës së goditur nga Vidal që në fillim Bayerni zhbllokoi shifrat me golin e Boateng ndërsa Muller në minutën e 40-të dyfishoi shifrat. Dortmundi e rriti shumë nivelin e lojës në pjesën e dytë duke u rikthyer në ndeshje me golin e ukrainasit Yarmolenko në minutën e 77-të. Por pavarsisht përpjekjeve të verdhezinjëve deri në fund sfida nuk prodhoi më gola me Peter Stoger që pësoi humbjen e parë në stolin e Borussias ndërsa verdhezinjtë u eliminuan nga Kupa e Gjermanisë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency