Kupa e Gjermanise

Bayerni shtrin dominimin edhe në Kupë, në Mynih ëndërrojnë një tjetër “Tripletë”

Bayerni i Mynihut vijon të konfirmojë supremacinë në futbollin gjerman, teksa vetëm pak ditë pas triumfit për herë të tetë radhazi në kampionat, shtriu dominimin edhe në Kupën e Gjermanisë.

Bavarezët e Hansi Flick mposhtën Bayer Leverkusenin me rezultatin 4-2 në sfidën finale të Kupës së Gjermanisë, duke fituar të dy trofetë sezonalë dhe vendosur diktatin në futbollin gjerman.

Sa i përket kronikës së ndeshjes, Bayerni e nisi vrullshëm takimin dhe zhbllokoi shifrat me anë të mbrojtësit austriak David Alaba, ndërsa pak më vonë ishte radha e fantazistit Serge Gnabry që të dyfishojë avantazhin.

Në pjesēn e dytë tha fjalën e tij edhe goleadori i skuadrës nga Mynihu, polaku Robert Lewandowski, i cili shënoi dy herë, ndërsa për Leverkusen gjetën rrugën e rrjetës Bender dhe Havertz në shtesë me penallti.

Pas një nisjene të komplikuar të sezonit nën drejtimin e kroatit Kovaç, Bayerni i Mynihut ia doli të bëjë mbylljen perfekte nën drejtimin e Hansi Flick, ndërsa tani mund të fillojë të mendojë për Ligën e Kampionëve, që do të luhet në muajin gusht.

Maja e Europës është një synim i deklaruar i bavarezëve, që nëse ia dalin të triumfojnë edhe në Champions, do të hyjnë në histori si skuadra e vetme që bën dy herë “tripletë” trofesh brenda një sezoni, pasi ia ka dalë të fitojë gjithçka edhe në 2013-ën nën drejtimin e Jup Heynckes.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency