Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni “shuplakë” Frieburgut, ngjitet në vendin e dytë

Bayerni i Mynihut shfaqi propotencën e tij në përballjen me Frieburgun në “Allianz Arena”, duke fituar me rezultatin e thellë 5-0. Skuadra e drejtuar nga Nagelsman, pasi siguroi kualifikimin në Champions, tashmë është përqendruar në Bundesligë, ku nuk pati një fillim sezoni të mirë.

Që në minutën e 13-të e zhbllokoi takimin me Frieburgun Gnabry, për të ardhur më pas te goli i Choupo-Moting sapo kaloi gjysmë ore lojë.

Sapo nisi pjesa e dytë, Sane dhe Mane e thelluan rezultatin në 4-0, ndërsa në minutën e 85-të e tundi rrjetën Sabitzer.

Një fitore e lehtë për bavarezët ndaj një kundërshtari të cilin e parakaluan në renditje e tashmë fokusi i kampionëve në fuqi është te sfida me Hoffenheimit në transfertë, më 22 tetor.

 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....