Bundesliga

Bayerni s’njeh bolf, fiton në Dusseldorf dhe i merr kreun Dortmundit

Bayerni i Mynihut i rimerr vendin e parë Borussias së Dortmundit, pasi mori pikët e plotë në transfertë me Fortuna Dusseldorfin, duke fituar thellë 1-4. Bavarezët, praktikisht e vunë në kasafortë suksesin që në pjesën e parë, pasi Kinglsey Coman realizoi dy herë në minutat 15’ dhe 41’.

Rezultati shkoi madje 0-3 në të 55-ën me gol të Gnabrit, por vendasit shkurtuan diferencën në 1-3 me Lukebakion me penallti 1 minutë para përfundimit të kohës së rregullt. Në kohën shtesë kampionët e Gjermanisë nuk qëndruan pas në mbrojtje të rezultatit, madhe shënuan edhe golin e katërt me Goretzkan.

Në takimin tjetër Hoffenheimi fitoi 2-0 ndaj Herthes së Berlinit me gola të Amirit dhe Nelsonit. Pas javës së 29-të Bayerni mbetet në krye të klasifikimit me 67 pikë, 1 më shumë se Dortmundi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency