Bundesliga

Bayerni “thyhet” pas 7 fitoresh, Dortmundi nuk përfiton siç duhet!

Pas 7-të fitoresh radhazi Bayern Munich merr një goditje të rëndë në BayArena. Bavarezët e Niko Kovac u mposhtën me rezultatin 3-1 nga Bayer Leverkusen me Aspirinat që regjistruan fitoren e dytë radhazi me trajnerin holandez Peter Bosz në stol. Ish tekniku i Dortmundit i dha një asist ish skuadrës që megjithatë nuk e shfrytëzoi plotësisht pasi edhe Borussia u ndal në një barazim 1-1 në transfertën e vështirë ndaj Eintrachtit të Frankfurtit. Gjithsesi Dortmundi tashmë e sheh veten +7 nga Bayerni. Për tu rikthyer te sfida mes Leverkusenit dhe bavarezëve, në minutën e 41-të i përhershmi Leon Goretzka i shërbyer nga Thomas Muller kaloi në epërsi skuadrën e Kovac. Por Bayer Leverkusen nuk u dorëzua me vendasit që arritën të realizonin dy herë në harkun e 10 minutave në pjesën e dytë fillimisht me Leon Bailey dhe më pas me Kevin Volland. Në fund kishte vend edhe për rrjetën e argjentinasit Lucas Alario i cili i asistuar nga Brandt mposhti për herë të trete Manuel Neur, gol që fillimisht u anulua nga gjyqtari për pozicion jashtë loje por më pas u akordua me ndërhyrjen e sistemit VAR. Përsa i përket Dortmundit golit të kapitenit Marco Reus iu kundërpërgjigj goleadori serb i Frankfurtit Luka Jovic po në pjesën e parë. Në sfidat e tjera Hoffenheim ngeci në një barazim 1-1 me Dusseldorf, Hertha u mposht 0-1 brenda në Berlin nga Wolfsburg ndërsa Nurnberg iu largua vendit të fundit falë barazimit 1-1 ndaj Werder Bremen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency