Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni triumfon bindshëm ndaj Darmstadtit, pak minuta për Gjasulën

Bayerni triumfon bindshëm ndaj Darmstadtit, pak minuta për Gjasulën
Bayerni triumfon bindshëm ndaj Darmstadtit, pak minuta për Gjasulën

Bayerni i Mynihut synon t’ia shtyjë sa më shumë festën e titullit Leverkusenit, teksa këtë të shtunë ka triumfuar me rezultatin 2-5 në transfertën ndaj Darmstadtit të Klaus Gjasulës.

Mesfushori shqiptar e nisi sfidën nga stoli, për t’u aktivizuar vetëm në minutën e 79’, ndërsa Darmstadti e nisi mirë ndeshjen dhe kaloi i pari në avantazh me anë të Skarke në minutën e 28’.

Megjithatë bavarezët shtrinë dominimin e tyre dhe përmbysën gjithçka që në pjesën e parë me anë të Musialës dhe anglezit Harry Kane. Në pjesën e dytë ishte sërish Musiala që shënoi të tretin për Bayernin, para se të asistonte për golin e katërt, të shënuar nga Gnabry.

Por spektakli nuk kishte përfunduar ende, pasi në kohën shtesë u shënuan edhe dy gola të tjerë, nga Thel për Bayernin dhe Vilhelmsson për Darmstadtin, të cilët vulosën shifrat 2-5 të rezultatin final.

Lexo edhe:

  1. “Daku dhe Gjasula pjesë e planeve”, Sylvinho: Ne luajmë për popullin
  2. Kombëtare/ Sylvinho e la jashtë grumbullimit, reagon Mirlind Daku
  3. VIDEO/ Feston Eneo Bitri, shënon golin e parë në Poloni
  4. Tatuazhi i papranueshëm, Tottenham tërhiqet nga gara për mesfushorin danez

Me këtë fitore bavarezët konsolidohen në vendin e dytë të renditjes me 60 pikë, 7 më pak se Leverkusen, që luan vetëm të dielën ndeshjen e vlefshme për javën e 26 të Bundesligës gjermane.

Në sfidat e tjera, Union Berlin mposhti Werder Bremenin me rezultatin 2-1, Mainz trioumfoi ndaj Bochumit 2-0, Augsburgu fitoi 1-3 në trasnfertën ndaj Wolfsburg dhe Heidenheim e M’Gladbach u ndanë në barazim 1-1.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....