Bundesliga

Bayerni “uragan”, i merr kryesimin Dortmundit falë golaverazhit

Rokadë në krye të klasifikimit në Bundesligë. Bayerni i Mynihut i merr vendin e parë Borussias së Dotmundit, edhe pse të dyja skuadrat më në formë në elitën e futbollit gjerman arritën fitore në ndeshjet respektive në kuadër të javës së 25-të.

Bavarezët shkatërruan 6-0 Wolfsburgun, ndërsa verdhezinjtë triumfuan 3-1 ndaj Stuttgartit, por fitorja e thellë me 6 gola diferencë e ngjit skuadrën e Niko Kovac në krye me 57 pikë, aq sa dhe Dortmundi, por me golaverazh 62/27 kundrejt 61/28.

Kampionët në fuqi të Bundesligës u shfaqën si “uragan” ndaj “Ujqërve”, duke e gjetur 6 herë rrjetën me autorë Gnabryn, Lewandowskin (2 herë), Jamesin, Mullerin dhe Kimmich.

Në sfidën e “Signal Iduna Park” të gjithë golat u shënuan në pjesën e dytë. Reus kaloi ne epërsi verdhezinjtë, por barazoi përkohësisht Kempf, para se Alcaser dhe Pulisic të mbyllnin llogaritë me Stuttgartin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency