Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni zyrtarizon blerjen e talentit holandez, e “blindon” për pesë vjet

Bayerni i Munihut ka zyrtarizuar blerjen e talentit holandez të Ajaxit të Amsterdamit Ryan Gravenberch. Kampionët e Gjermanisë mposhtën konkurrencën nga disa prej rivalëve të tyre më të mëdhenj evropianë për të siguruar ndërkombëtarin holandez. 20-vjeçari ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare me bavarezët, pra me kohëzgjatje deri më 30 qershor 2027.

“Ryan do t’i japë shumë ekipit tonë. Ai është një nga lojtarët e rinj më të mirë të Evropës, ka teknikë të shkëlqyer, gjithmonë gjen zgjidhje në hapësira të ngushta, është shumë dinamik dhe kërcënues para portës”, – tha drejtori sportive i Bayernit, Hasan Salihamidzic. – “Fakti që ai ka zgjedhur Bayernin tregon se është i bindur nga klubi ynë dhe shanset që do të ketë me ne. Ne i duam lojtarët me atë lloj mentaliteti. Ne besojmë fuqishëm se do të kemi shumë sukses me të.”

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...