Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Bayerni zyrtarizon shkarkimin e trajnerit Nageslmann dhe emërimin e Tuchelit

Thomas Tuchel është zyrtarisht trajner i Bayernit të Mynihut. Në fakt, lajmi i bujshëm mori dhenë mbrëmjen e së enjtes, por vetëm pasditen e kësaj të premteje klubi bavarez ka zyrtarizuar lëvizjet e fundit në faqen zyrtare.

Njoftimi i parë lidhej me shkarkimin e Julian Nagelsmann, me vendim të drejtorit të përgjithshëm, Oliver Kahn, dhe drejtorit sportiv, Hasan Salihamidžić, pas konsultave që kanë pasur me presidentin Herbert Hainer.

Lexo edhe: 

Pak më vonë është dhënë lajmi zyrtar për emërimin e Thomash Tuchelit trajner i Bayernit.

Ish-i i Borussias së Dortmundit, PSG-së dhe Chelsea-t ka firmosur një kontratë të vlefshme deri në qershor të vitit 2025.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...