Serie A

BC Partners del hapur, pranon negociatat me Suning për blerjen e Interit

Ndërkohë që skuadra në fushë po bën mjaft mirë dhe është në rrugën e duhur për t’u rikthyer te titulli kampion, javët e ardhshme janë vendimtare për Interin, pasi do të mësohet nëse Suning do të shesë aksionet, apo do të kërkojë mbështetje financiare të përkohshme.

Grupi kinez që zotëron aksionet e klubit zikaltër po kalon vështirësi ekonomike, por edhe vendimi i qeverisë kineze për të bllokuar investimet në sport jashtë vendit, kanë komplikuar jo pak menaxhimin e skuadrës.

Pikërisht për këtë arsye Suning po negocion me fondin britanik BC Partners për shitjen e shumicës së aksioneve të klubit, por paralelisht ka edhe një plan B, që parashikon një hua të përkohshme, deri në përmirësimin e situatës ekonomike.

Ndërkohë sot për këtë çështje ka folur edhe menaxheri i BC Partners, greku Nikos Stathopoulos, i cili pranoi se fondi britanik dëshiron të investojë në futboll, por nuk preferoi të komentojë rreth negociatave për blerjen e Interit.

“Inter? Nuk mund të komentoj asgjë për akorde që nuk janë arritur, por sigurisht që jemi të interesuar të investojmë në sport, qofshin liga apo aksione klubesh. Dhe klubi ku dëshirojmë të investojmë, duhet të ketë mundësi të mëdha për të garuar në nivele të larta”, deklaroi Stathopoulos.

Nisur nga deklarata e këtij të fundit, Interi duket se është klubi ideal për BC Partners, pasi ka tashmë një organikë konkurruese në Itali dhe me një shtim investimi, mund të garojë në nivele të larta edhe në Europë, megjithatë gjithçka do të varet nga ecuria e negociatave me grupin kinez Suning.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency