Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Befasia e madhe, tërhiqet nga futbolli dy javë pasi firmosi me klubin e ri

Craig Cathcart është 34 vjeç dhe luante si qendërmbrojtës. Futbollisti i lindur në Belfast, autor i 61 ndeshjeve dhe 2 golave me kombëtaren e Irlandës së Veriut, u transferua dy javë më parë në Belgjikë.

Cathcart i dha fund aventurës 9-vjeçare me Watfordin në verë. Më pas zgjodhi KV Kortrijk.

Lexoni edhe:

Vetëm 14 ditë me klubin belg, dhe mbrojtësi i ka surprizuar të gjithë duke zgjedhur të tërhiqet nga futbolli aktiv.

Shkaku?

Nuk po arrij të gjej motivimin e nevojshëm, kështu që më mirë ta mbyll fare me futbollin”

Pavarësisht se vetëm në datën 5 shtator firmosi deri në verën e vitit 2025 me KV Kortrijk.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...