Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Befasohet Bonucci, drejtuesit i komunikojnë vendimin e rëndësishëm

Fund surprizë e historisë mes Juventusit dhe Leonardo Bonuccit. Cristiano Giuntoli dhe Giovanni Manna shkuan në rezidencën verore të mbrojtësit në Toskana dhe e njoftuan zyrtarisht se ai nuk është pjesë e projektit për arsye teknike.

Lojtari ka mbetur i befasuar, nuk do të stërvitet me pjesën tjetër të grupit dhe mbi të gjitha nuk do të marrë pjesë në turneun në Shtetet e Bashkuara. Kapiteni i ri i Juventusit është Danilo.

Bonucci ende synon të paraqitet në Continassa (ku do të punojë veçmas si të gjithë shokët e tij të skuadrës tashmë në merkato) të hënën, në përpjekje për t’i ndryshuar mendjen e trajnerit dhe klubit, por vendimi duket përfundimtar.

E ardhmja e Bonuccit tani është në duart e menaxherit të tij, Alessandro Lucci.

Lexo edhe: 

Mbrojtësi veteran dëshironte të qëndronte për vitin e fundit të kontratës dhe të provonte të fitonte një vend në kombëaren italiane për Europianin e ardhshëm.

Ditët në vijim Bonucci do të vlerësojë të ardhmen. Emri i tij është lidhur me Sampdorian, por edhe me Newcastle, që sezonin e ardhshëm, ndryshe nga Juve, do të luajë në Champions League.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...