La Liga

Befason Barcelona, nxjerr në shitje “yllin” francez

Barcelona bindet përfundimisht se ka gabuar në blerjen e Antoine Griezmann verën e kaluar nga Atletico e Madridit. Klubi “blaugrana” pagoi 120 milionë euro (kaq ishte klazuola e largimit) për ta shkëputur sulmuesin francez nga “Los Colchoneros”, por rendimenti i 28-vjeçarit nuk i ka përmbushur pritshmëritë, ose më saktë ka qenë me shumë ulje-ngritje. Madje me shumë me ulje sesa me ngritje. Në këto kushte, sikurse njofton e përditshmja katalane “Sport”, drejtuesit e kampionëve në fuqi të Spanjës janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për sulmuesin.

Synimi është që kthehet pjesa më e madhe e parave të investuara për të, por sigurisht edhe çlirimi nga paga shumë e lartë që përfiton francezi.

Në fakt, që në fillim ka patur diskutime për blerjen e Grizemann, pasi te Barcelona futbollistët dhe pjesa më e madhe e opinionit ishin të bindur se skuadra nuk kishte nevojë për një lojtar me karakteristikat e tij.

Griezmann ka shënuar gola, madje disa të rëndësishëm, por forma e tij, e shfaqur në vazhdimësi, vërtetoi idenë e atyre që besonin se blerja e tij ishte e pamenduar mirë.

Ka kushtuar 120 milionë euro dhe tani, pas thuajse një viti, Barcelona do të ishte e gatshme ta shiste edhe për 100 milionë.

Klube si Manchester United, PSG apo Arsenali janë alternativa, të cilat Barça do t’i marrë në konsideratë, në rast se ndonjë prej tyre do të interesohet për Greizmann.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency