IPKO Superliga

Befason Jashanica, ikën nga Skënderbeu dhe firmos me Ballkanin

Bajram Jashanica largohet pas 7 sezonesh nga Kategoria Superiore. Mbrojtësi kosovar, kartoni I të cilit zotërohej nga Skënderbeu që nga viti 2013 (në sezonin e parë është huazuar te Besa e Kavajës), ka vendosur ta vijojë karrierën në IPKO Superligë te skuadra e Ballkanit. Jashanica ka zhvilluar në total 123 ndeshje në Superiore me Besën dhe Skënderbeun e në 5 raste ka mundur ta dërgojë topin në rrjetë. Në Korçë është shpallur tri herë kampion si dhe ka fituar në një rast Kupën e Shqipërisë (plus dy Superkupa). Në qershor të vitit 2018 ai u dënua 2 vite pezullim nga aktivitetet sportive për përdorimin të substancave të ndaluara dhe iu rikthyer futbollit në fund të muajit shkurt.

Më poshtë njoftimi i Ballkanit:

“Kemi kënaqësinë t’ju prezantojmë futbollistin Bajram Jashanica, i cili së fundmi ka mbrojtur ngjyrat e klubit KF Skënderbeut (Korçë), ku ka bërë karrierën më të gjatësi super lojtar.
Po ashtu Jashanica ishte dhe reprezantues i përfaqësueses së Kosovës në vitet 2016-2017…”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency