Futboll

Befason legjenda Stoichkov: Ronaldon s’do ta intervistoj kurrë, s’do të ketë tjetër si…

Që kur ka nisur bashkëpunimin me transmetuesin televiziv të Miamit, Univision, ka intervistuar me shumë se 50 personalitete të futbollit botëror, por nuk do t’ia dijë për Cristiano Ronaldon. Edhe pse ndodhet në karantinë, në Florida, ish-sulmuesi i Barcelonës, legjendë e futbollit bullgar, Hristo Stoichkov, nuk ngurron të japë mendimin e tij për CR7:

“Kam bërë kaq shumë intervista sa mund të mbush dvd të tëra, por nuk do ta intervistoj kurrë Cristiano Ronaldon.”

Para naivitetit të intervistueses së “El Mundo Deportivos”, Cristina Cubero, Topi i Artë i vitit  1994 provoi të jepte një shpjegim:

“Fakti është që nuk dua ta bëj. Në intervistat e mia flas për futbollin dhe nuk kërkoj tituj të fryrë. Kërkoj anekdota, mësime… Dhe me më të mirët. Intervistat më të mira i kam realizuar në familjen time, që është Barça. Kur fola me Messin, për shembull, e ndieja që kuptoheshim për gjthçka, sepse kemi jetuar të njëjtat situata: Top i Artë, të qenit futbollist elitar. Nuk do të ketë një tjetër si ai.”

Mes të preferuarve të Stoichkovit është edhe Jose Mourinho:

“Më do shumë. Është gjithmonë interesante ta dëgjosh, të befason. Ishte e mrekullueshme edhe intervista me Carlo Ancelottin. Janë sjellë shumë mirë me mua, madje edhe Simeone e  Klopp, që e kam intervistuar tri ditë para Championsit.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency