Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Befason Mbappe: Messi nuk mori respektin që meritonte në Francë

Lionel Messi e ka marrë tashmë vendimin e tij për t’u larguar nga PSG dhe për t’iu bashkuar Inter Miamit në MLS, por Kylian Mbappé, shoku i tij i skuadrës në ekipin parizien, nuk e ka pritur mirë largimin e “Pleshtit”.

Në një prononcim për “La Gazzetta dello Sport”, Mbappe deklaroi se Messin nuk e trajtuan ashtu siç ai e meritonte në Francë.

“Messi? Ne po flasim për lojtarin potencialisht më të mirë në historinë e futbollit. Nuk është kurrë një lajm i mirë kur dikush si Messi largohet.

Nuk e kuptoj pse kaq shumë njerëz u lehtësuan që ai po largohej. Ai nuk e mori respektin që meritonte në Francë.Turp…”, ka rrëfyer me pak fjalë Mbappe, që ka shkaktuar menjëherë një sërë reagimesh në rrjetet sociale.

Lexo edhe:

Dyshja Mbappé-Messi te PSG ishte shumë produktive, por mbajtja e një liste kaq të lartë pagash u bë shumë e vështirë për bordin e drejtuar nga Al-Khelaiffi, pasi ata kanë në radhët e tyre edhe Neymarin.

“Unë pata fatin të takoja Cristianon dhe më pas të luaja me Messin dhe kundër Messit. Ata janë vërtet të veçantë. Kam mësuar shumë prej tyre, veçanërisht me Messin gjatë këtyre dy viteve. Ata kanë shkruar historinë e futbollit, janë të pavdekshëm”, ka rrëfyer Mbappé.”

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...