Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Befason PSG, shpenzon 90 milionë për sulmuesin e Eintrachtit

Paris St-Germain ka nënshkruar në limitet me merkatos verore me sulmuesin Randal Kolo Muani nga Eintracht Frankfurti për 75 milionë euro, plus 15 milionë bonuse.

Sulmuesi francez refuzoi të stërvitej për klubin e Bundesligës pais kërkonte me çdo kusht transferimin në Paris.

24-vjeçari u rrit në periferi të Parisit dhe filloi karrierën e tij në Nantes përpara se të transferohej në Gjermani.

“Është fantastike të kthehesh aty ku filloi gjithçka”, tha Muani, i cili ka nënshkruar marrëveshje pesëvjeçare.

“Më tërhoqi projekti i klubit. Tani mezi pres të nis stërvitjen dhe të mbroj këto ngjyra.”

Lexoni edhe:

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi shtoi: “Ne jemi të kënaqur dhe e mirëpresim Randal Kolo Muani, për të cilin është një kthim në shtëpi. Ne kemi punuar jashtëzakonisht shumë për ta arritur këtë transferim. Randal është një lojtar fantastik dhe është i përkushtuar ndaj PSG-së dhe projektit tonë.”

 

 

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...