IPKO Superliga

Behar Maliqi kthehet pas shtatë vitesh te kryeqytetasit

Tri ditë më parë njoftoi largimin nga Llapi, ndërsa sot është prezantuar te skuadra e tij e re po në IPKO Superligën e Kosovës. Bëhet fjalë për Behar Maliqin, i cili do të nisë një përvojë të dytë në ekipin kryeqytetas. Për marrëveshjen me mesfushorin tashmë 33-vjeçar, klubi i Prishtinës shkruan:

“Prishtina nuk e pati fare të vështirë të bindte ish-kapitenin e saj, edhe pse tani 33 vjeç, por shumë i duhur për skuadrën, Behar Maliqin. Mentaliteti i tij i çeliktë, vullneti i madh, motivimi sportiv …  të gjitha këto cilësi të Beharit i duhen tani skuadrës sonë.

Maliqi, me Prishtinën ka qenë i angazhuar për pesë edicione në periudhën 2008-2013. Numëron 104 paraqitje zyrtare, 11 gola dhe tre tituj kampioni, dy Kupa dhe tri Superkupa.

Behar Maliqi është futbollisti me më shumë tituj kampion në Kosovë (5).

“Është kënaqësi e madhe për mua të kthehem në klubin ku jam formuar si lojtar. Falënderoj udhëheqjen e klubit dhe trajnerët për besimin që kanë tek unë. Shpresoj që vit të jetë i Prishtinës dhe t’i arrijmë qëllimet që i kemi”, – deklaroi Maliqi për faqen e klubit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency