Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Bekaj: Kampionët s’i humbasin këto lloj takimesh, pika na kënaq

Visar Bekaj ishte i vetmi lojtar i Tiranës që shkëlqeu në barazimin e bardhë kundër Vllaznisë. “Gardiani” dardan ruajti të paprekur portën e ekipit kryesues me pritjet e tij, ndërsa u shfaq optimist në lidhje me fitimin e titullit në deklaratën e dhënë për “Gol pas Goli”Supersport.

Çdo ekip ka një ditë të keqe. Ekipi kampion dallohet kur nuk humbet në ditën e keqe, jemi të kënaqur me pikën. Titulli? Tirana nuk niset asnjëherë për vend të dytë. Kemi lojtarë shumë cilësorë, mendoj se do të shpallemi kampionë në fund të sezonit.

Prisja t’ia vidhnim me dinakëri fitoren Vllaznisë njësoj si në Shkodër, por ishte tepër e vështirë. Duhet të shikojmë veten, nëse Dinamo frenon Kukësin është gjë e mirë.

Kemi katër ndeshje si vendas, besoj që po t’i arrijmë këto fitore dhe fitojmë edhe ndaj Kukësit, do jemi shumë mirë. Dueli me Latifin? I vështirë, por besoj se ia kam dalë me sukses”, theksoi portieri i Tiranës.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...