Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Bekim Balaj gjen golin e parë, por Vllaznia ngec, Tirana merr sërish kreun

Bekim Balaj gjen golin e parë
Bekim Balaj gjen golin e parë

Bekim Balaj gjen golin e parë me fanellën e Vllaznisë, që prej rikthimit në Superiore, megjithatë shkodranët nuk ia dalin të rikthehen te fitorja.
Kuqeblutë nuk shkuan dot përtej barazimit 1-1 ndaj Partizanit, në një sfidë ku gjithçka u vendos me dy gola në minutat e para dhe rezultati mbeti i pandryshuar pavarësisht rasteve të shumta.

Një “ish” si Da Silva zhbllokoi takimin që në minutën e dytë, duke ndezur entuziazmin e të kuqtë. Megjithatë Vllaznia reagoi shpejt dhe fitoi një penallti me Malën. Nga pika e bardhë shkoi Bekim Balaj, që gjuajti saktë dhe mposhti Rexhepin, duke rikthyer baraspeshën.

Lexo edhe:

Një gol çlirimi për sulmuesin e Kombëtares Shqiptare, që u rikthye te Vllaznia në janar, por që nuk kishte arritur të dërgonte topin në rrjetë në 6 takimet që kishte luajtur deri tani.

Me këtë barazim, Partizani mban vendin e dytë me 41 pikë, ndërsa shkodranët mbeten të katërtët me 37 pikë, 6 pikë larg kreut.

Në “Elbasan Arena”, Tirana ia doli të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj Laçit dhe të rimarrë kreun e vetme, me 43 pikë, Bardheblutë lanë pas krahëve dy humbjet radhazi ndaj Teutës e Partizanit dhe morën një fitore pa shumë sforcim ndaj kurbinasve.

Florent Hasani shënoi dy golat e parë, ndërsa Lulaj në të 45-ën çoi shifrat në 3-0. Kurbinasit ndryshuan në pjesën e dytë dhe rihapën ndeshjen me Guindo, që ekzekutoi saktë një penallti, ndërsa në shtesë ishte Ujka që shënoi edhe të dytin, por pa ia dalë të shmangë disfatën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...