IPKO Superliga

Bekim Shotanin te Vushtrria e pason ish-ndihmësi i Antonio Contes

Vushtrria prezanton trajneri e ri, i cili do të pasojë në këtë detyrë të larguarin Bekim Shotani. Për herë të parë në histori, ekipi i elitës së futbollit kosovar nënshkruan me një trajner të huaj. Në fakt, bëhet fjalë për një emër të rëndësishëm si Antonio Toma, i cili ka punuar si ndihmës i Antonio Contes tek Atalanta 10 vite më parë.

Më poshtë, njoftimi i klubit të Vushtrrisë.

“Po e hapim një kapitull të ri për klubin. Për herë të parë një trajner i huaj nënshkruan me Vushtrrinë.

I lindur në Maglie të Italisë, tekniku 56-vjeçar, Antoni Toma, është ish-asistenti i një prej emrave më të mëdhenj të futbollit botëror, Antonio Conte, në sezonin 2009\10, kur ishin së bashku pjesë e klubit të njohur italian, Atalanta, në Seria A. Më pas e vazhdoi karrierën në klubin tjetër të njohur Lecce, fillimisht si trajner i U-19 për dy vite me radhë dhe pastaj si kryetrajner në vitin 2013. Strategu italian Leccen e kishte udhëhequr në 13 ndeshje në Serie C, duke arritur tetë fitore dhe tre barazime, për t’u kthyer për tri vite tjera si trajner i grupmoshave të reja deri në vitin 2017.

Në verën e këtij viti, në mediet italiane ishte përfolur për një ribashkim të mundshëm në stafin e Contes tek Interi.”

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency