Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Belgjika ende pa trajner, tre emra të rinj në skenë

Të shumta ishin kombëtaret që ndryshuan trajner pas Kupës së Botës që u zhvillua në Katar. Mes tyre është edhe Belgjika që mbylli bashkëpunimin me Roberto Martinez. Edhe pse janë të shumtë emrat e përfolur si zëvendësues të Martinez, sërish nuk ka asnjë hap konkret nga ana e Federatës belge.

Këta të fundit, për momentin kanë hequr dorë nga alternativa si Henry, Pirlo apo Renard dhe së fundmi janë fokusuar në tre emra të tjerë. I preferuari është Joachim Loë që vlerësohet jashtë mase për eksperiencën në krye të Gjermanisë, duke i udhëhequr pancerat drejt titullit Botëror në vitin 2014.

Lexo edhe

Ndërkohë, dy emrat e tjerë që qarkullojnë si opsione të mundshme për Belgjikën janë Mauricio Pochetino dhe Andre-Villas Boas. Të dy trajnerët e sipërpërmendur janë aktualisht të lirë dhe të pa angazhuar në detyrën e tyre ndërsa nuk kanë trajnuar më parë një kombëtare dhe kjo është diëka që step drejtuesit e Federatës së Belgjikës.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...