Rusi 2018

Belgjika, Hazard dhe Courtois: Fitoi anti-futbolli

Një yll edhe në humbje. Eden Hazard provoi me të gjitha mënyrat të evitonte humbjen e Belgjikës në gjysmëfinalen e Botërorit përballë Francës. Kur kapiteni kishte topin në këmbë, “Djajtë e Kuq” ishin gjithmonë të rrezikshëm.Skuadra e Martinez krijoi disa raste për shënim, ndërsa edhe numri 10 provoi por pa fat. Në minutat e fundit, mënyra e vetme që francezët ta ndalonin ishte me ndërhyrje të ashpra.

Pas humbjes 1-0 ndaj bluve, Hazard pranoi se Belgjika nuk arriti të gjjente “momentin e magjisë”, për të shënuar. Ndeshja u vendos nga goli i mbrojtësit Samuel Umtiti, ndërsa Franca zgjodhi të mbrohej me kujdes dhe më pas të kundërsulmonte për të shfrytëzuar shpejtësinë e Mbappe.Një taktikë që edhe pse rezultoi mjaft efikase, kritikohet nga fantazisti i Çelsit, i cili tha se “preferon të humbasë me Belgjikën, sesa të fitojë me stilin e lojës së Francës”. Hazard pranoi se pavarësisht faktit që belgët u shfaqën si një skuadër fantastike, ata u eliminuan nga një kundërshtar që ishte më solid në fushë dhe mbi të gjitha në mbrojtje.

Edhe portieri Courtois deklaroi se “me fitoren e Francës, fitoi anti-futbolli”, pasi ekipi i Deshamp praktikisht hoqi dorë nga loja, duke menduar vetëm të mos pësonte dhe të shfrytëzonte hapësirat e lëna nga rivalët.Me humbjen e pësuar, “Djajtë e Kuq” humbën shansin që të kualifikoheshin për herë të parë në histori në finalen e Kupës së Botës. Megjithatë, ekipi i Martinez ka mundësi ta mbyllë turneun me një rezultat më të mirë se vendi i katërt i arritur në Botërorin 1986.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency