Rusi 2018

Belgjika në histori, e mbyll e treta Botërorin

Belgjika e Eden Hazard, Kevin De Bruyne dhe Romelu Lukakut me shokë do mbahet mend gjatë. Belgët shkruan historinë duke mundur 2-0 Anglinë e Gareth Southgate në Shën Petersburg në finalen e vogël për vendin e tretë dhe duke fituar medaljen e bronztë. Një arritje historike për skuadrën e Roberto Martinez që theu rekordin e Belgjikës së vitit 1986 që e mbylli Botërorin meksikan në vendin e 4-ët. Belgjika shfaqi shumë më tepër dëshirë se Anglia duke zhbllokuar shifrat që në rastin e parë që iu krijua pas një aksioni model të finalizuar nga Munier. Në minutën e 82-të kapiteni Hazard dyfishoi shifrat, duke vulosur suksesin e Djajëve të Kuq, i dyti ndaj Anglisë në Botërorin rus, pas atij në fazën e grupeve me golin e Adnan Januzajt. Anglia dhe në veçanti, kapiteni Harry Kane bënë shumë pak në këtë sfidë për të mos thënë aspak, me Belgjikën që e dominoi takimin dhe e meritoi plotësisht vendin e 3-të në këtë Kupë Bote.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency