Katar 2022

Belgjika nuk gabon, Ukraina “ndal këngën e gjelave”, Kroacia bie në Slloveni

Belgjika e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme fushatën eliminatore të Kupës së Botës Katar 2022, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin 3-1 përballë Uellsit në stadiumin “King Baudouin” të Brukselit.

Britanikët kaluan të parët në avantazh me anë të Wilson në minutën e 10’, por belgët reaguan në mënyrë fantastike dhe përmbysën gjithçka që në pjesën e parë me golat e Kevin De Bruyne dhe Thorgan Hazard.

Në pjesën e dytë ishte sulmuesi kryesor i belgëve, Romelu Lukaku që vulosi suksesin, pasi ekzekutoi saktë një 11-metërsh, duke i dhënë skuadrës së drejtuar nga Roberto Martinez 3-pikëshin e parë në këtë sfidë.

Po në grupin E, Republika Çeke triumfoi me rezultat tenistik 2-6 në transfertën ndaj Estonisë, ku protagonist absolut ishte mesfushori i West Ham, Tomas Soucek, që shënoi tre herë, ndërsa goleadën e kompletuan Schick, Barak dhe Jankto.

Zhgënjen në ndeshjen e parë eliminatore, Franca Kampione në fuqi e Botës, që nuk shkoi përtej barazimit 1-1 ndaj Ukrainës në “Stade de France” të Parisit. “Gjelat” kaluan në avantazh me anë të Griezmann në pjesën e parë, por një autogol i Kimpembe në minutën e 57’ bëri që të dilnin me vetëm një pikë nga ky takim.

Hap fals në start për Kroacinë, që u mposht me rezultatin minimal 1-0 në derbin ballkanas ndaj Sllovenisë. Këta të fundit kaluan në avantazh me anë të Lovric në minutën e 15’ dhe më pas ia dolën të ruajnë të paprekur portën, duke marrë 3 pikë me mjaft vlerë.

Skuadra tjetër ballkanase, Serbia ia doli të triumfojë me shifrat 3-2 në një sfidë të vështirë ndaj Irlandës, ndërsa në të njëjtin grup, Portugalia fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndaj Azerbajxhanit të De Biasit, falë një autogoli të Medvedev në minutën e dytë.

Në sfidat e tjera të mbrëmjes, Finlanda dhe Bosnja u ndanë në barazim 2-2, Rusia triumfoi me rezultatin 1-3 në Maltë dhe Mali i Zi mposhti 1-2 Letoninë në transfertë.

Burak Yilmaz hero, Turqia mposht Holandën dhe nis mbarë eliminatoret

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency