Euro 2020

Belgjikë-Rusi, flasin trajnerët, Martinez: Sfida e parë, më e vështira

Trajneri i Belgjikës, Roberto Martinez, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Rusinë, e vlefshme për Grupin B, theksoi rëndësinë e ndeshjes së parë, që përtej emrit të kundërshtarit, shpesh ka prodhuar rezultat surprizë.

“Ndeshja e parë është shpeshherë më e vështira në një turne të madh. Duhet të futesh në lojë i përgatitur, si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Do të jetë një provë e vërtetë, ne e njohim shumë mirë këtë skuadër. Ata e dinë përmendësh fushën dhe do të kenë mbështetjen e tifozëve të tyre.”

Nga kampi kundërshtar, trajner rus, Stanislav Cherchesov, duke vlerësuar kundërshtarin tha se pret një ndeshje argëtuese, të cilën ekipi i tij do të tentojë ta fitojë.

“Belgjika ka 18 lojtarë që kanë luajtur në Kupën e Botës në 2018. Ata padyshim që janë një ekip i fortë. Ne jemi përballur me ata tri herë në vitet e fundit (Rusia humbi 3-1 dhe 4-1 në kualifikimet europiane dhe barazoi 3- 3 në një miqësore) dhe të gjitha ndeshjet ishin vërtet argëtuese. Nesër duhet të luajmë në maksimumin tonë për të fituar.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency