Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Belica gjen skuadrën e re, ish-mbrojtësi i Partizanit pranë kalimit në Kosovë

Egzon Belica është shumë pranë firmës me skuadrën e Prishtinës.

Burime për “Supersoort.al” bëjnë me dije se ish-mbrojtësi i Partizani ka zgjedhur ta vazhdojë karrierën e tij në Kosovë, ndërsa ka kohë që palët janë në bisedime.

31-vjeçari kalon te Prishtina me parametra zero, pasi pak javë më parë ndërpreu me konsensus kontratën me Partizanin. Për mbrojtësin ka pasur oferta edhe nga Vllaznia e Shkupi.

Belica u transferua te “Të kuqtë” në janarin e vitit 2018, duke kaluar 4 edicione e gjysmë me fanellën e Partizanit.

31-vjeçari arriti që të fitonte titullin kampion dhe një Superkupë Shqipërie, duke qenë protagonist absolut, pasi ishte një titullar fiks në formacionin e kryeqytetasve.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...