Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Bellingham “injoron” Holandën: Në finale dua përballë Spanjën!

Jude Bellingham dhe Anglia e tij kanë edhe një provë të fundit para se të mbërrijnë në finalen e Euro 2024 teksa iu duhet që të përballen me Holandën. Megjithatë, për mesfushorin, kombëtarja e tij i ka të gjitha mundësitë për t’i kaluar “tulipanët”, teksa thekson se në finale do të preferonte përballë Spanjën (iberikasit përballen me Francën).

Lexo edhe: 

“Unë shpresoj që në finale të gjejmë përballë Spanjën. Ata kanë luajtur shumë mirë në këtë kompeticion. Megjithatë, ne duhet të mbetemi të përqëndruar te vetja, kemi përpara edhe një ndeshje me Holandën. Duhet të kalojmë në fillim ata dhe më pas të shohim, por e theksoj se do të doja përballë Spanjën”, u shpreh Bellingham.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...