Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Bellingham: Penalltitë? Çështje mentaliteti, unë i besoj vetes gjithmonë

Pas kualifikimit me penallti ndaj Zvicrës në çerekfinale, lojtari i Anglisë, Jude Bellingham beson se 11-metërshat kanë të bëjnë vetëm me mentalitetin e një lojtari. Anglezët u treguan të saktë në të gjithë penalltitët që goditën teksa fantazisti theksoi se ai beson shumë vetes dhe asaj që ushtron çdo ditë në stërvitje.

Lexo edhe: 

“Penalltitë janë çështje mentaliteti, por edhe stërvitjeje. Unë besoj se kjo skuadër është shumë në rregull me mentalitetin, pasi është pikërisht mentaliteti që na ka mbajtur në lojë gjatë këtij europiani. Unë i besoj vetes sime dhe rutinës sime të përditshme në stërvitje, i besoj këshillave të trajnerit dhe stafit”, u shpreh Bellingham.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...