Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Belotti: Ndaj Salernitanës nuk ishte ndeshje e bukur, herën tjetër shpresoj që golat e mi të vlejnë 3 pikë

Andrea Belotti ka folur për ndeshjen e Romës ndaj Salernitanës, që u mbyll me barazimin 2-2, me golat që për “verdhekuqtë” i realizoi sulmuesi italian.

Në prononcimin për mediet, 29-vjeçari u shpreh se shpreson që herën tjetër golat e tij t’i japin 3 pikët skuadrës.

Lexo edhe: 

“Duke parë të gjithë ndeshjen dhe veprimet, ne e merituam fitoren dhe jo vetëm me një gol diferencë. Kështu shkoi. Nuk është barazim i bukur kur luan në shtëpi, sepse Roma duhet të luajë gjithmonë për të fituar. Kur nuk fiton, nuk mund të jesh i lumtur. Është për të ardhur keq që nuk fitova, përndryshe gjithçka do të kishte përfunduar bukur. Shpresoj që golat e radhës të shërbejnë për tre pikët, ndryshe gota është gjithmonë gjysmë bosh”-tha Belotti.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...