Kupa e Italise

Benatia hero, Donnarumma zero; Juventus ngre trofeun e parë sezonal (Video)

Ka rezistuar vetëm 45 minuta Milani i Gattusos, për t’u dorëzuar më pas përballë Juventusit, që bërit të vetin trofeun e parë për këtë sezon, Kupën e Italisë.

Në finalen e luajtur në ’Olimpico’ të Romës, sfida ishte mjaft interesante vetëm në 45 minutat e para, ku të dy skuadrat luftuan shumë dhe u treguan të kujdesshme.

Pjesa e dytë filloi me mjaft vrull për Juventusin e Allegrit, që rriti presionin dhe gjeti golin e avantazhit në minutën e 56, me anë të mbrojtësit maroken, Mehdi Benatia, i cili kërceu më shumë se të gjithë pas një këndoreje dhe dërgoi topin në rrjetë.

Vetëm 5 minuta më vonë ishte Douglas Costa që bëri gjithçka mirë dhe gjuajti nga distanca, ndërsa Donnarumma gaboi në zgjedhjen për të ndalur direkt topin dhe pa t’i rrëshqiste dhe të përfundonte në rrjetë.

Me rezultatin 2-0, Milani humb toruan, ndërsa bardhezinjtë shfrytëzojnë këtë moment për të shënuar edhe një tjetër gol, që edhe këtë herë ishte më shumë një dhuratë e portierit të kuqezinjve, që me dy gabime radhazi, hodhi poshtë atë paraqitje mjaft të mirë në 60 minutat e para. Rezultati u vulos përfundimisht në minutën e 76, kur sulmuesi kroat Nicola Kaliniç shënoi në portën e tij edhe golin e 4-t për Juventusin.

Bardhezinjtë fituan kështu për herë të 13 Kupën e Italisë dhe për herë të 4-t radhazi, ndërsa janë shumë pranë edhe titullit të 7 kampion radhazi, pasi u mjafton vetëm një pikë për të triumfuar në Serinë A.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency